Wychowanie dzieci a lata pracy

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym dociera do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w systemie zdrowego człowieka: pewno istnieć wykonana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź ponadto w układu ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie obecne stanowi całkiem powszechnie spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Choć w przypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natur zaś jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest wtedy zjawiskiem dość normalnym. W terminie ciąży to mówimy o zaistnieniu anemii, kiedy dołącza do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie zmienia to a faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w systemie przyszłej matki mogą spowodować do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W pierwszym trymestrze ciąży grozi to zaburzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W pozostałym kwartale może wywołać do stworzenia wad rodzonych, i w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede każdym spożywanie alkoholu i pieczenie papierosów. Drugie to ciąża mnoga, niedobór witam i zalet odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość szybko żyje w okresie zajścia w ciążę. Leczenie anemii zależy od jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której warunkiem był niedobór żelaza, jest stale leczona doustnymi środkami dostarczającymi jego część. Bardzo rzadko stosuje się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi zatem jednak droga o moc szybsza niż w wypadku przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie również transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w postaciach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość szybko rozpoznawalnym, jej faktami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z sławą i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli więc, istniejąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może zrobić do ważnych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.